hit 2

본문

ΜΕΣΙΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ Με οδηγό τον Καραλή

Με οδηγό τον Καραλή ΜΕΣΙΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ

Η Καλλιθέα νίκησε 2-1 τον Βύζαντα χάρη σε κεφαλιά του Γκαλάν και εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Καραλή.

Οι συνθήκες λόγω της βροχής και του άγχους των γηπεδούχων μπορεί να μην έδιναν πολλές ελπίεδες στο θέαμα, αλλά οι φίλοι της Καλλιθέας που βρέθηκαν στο γήπεδο ευχαριστήθηκαν τόσο τη νίκη, πωλησεισ γραφειων βολος όσο και το καλό ποδόσφαιρο που έπαιξαν οι δύο ομάδες. Ο Βύζας δεν κλείστηκε, προσπάθησε να βγει στην επίθεση, να πιέσει την Καλλιθέα και να παίξει δημιουργικό ποδόσφαιρο και έτσι είχαν και οι γηπεδοίχοι την ευκαιρία να βρουν χώρους.

Η Καλλιθέα άνοιξε το σκορ νωρίς (5') από την εκτέλεση κόρνερ του Καραλή και την κεφαλιά του Γκαλάν, αλλά η απάντηση του Βύζαντα ήταν άμεση με την κεφαλιά του Μεντί που ισοφάρισε σε 1-1 στο 36ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι δεν πήγαν με άγχος στα αποδυτήρια, αφού ο Καραλής με μια εκπληκτική εκτέλεση φάουλ από 35 μέτρα έσ ΤΕΙλε την μπάλα στο παραθυράκι του Λούκιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και κάπου εκεί τελείωσε το παιχνίδι, αφού στο δεύτερο μέρος η βροχή και η κούραση μείωσε τις ευκαιρίες και την φρεσκάδα των ποδοσφαιριστών.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Κριστόφ Βαζέχα): πωλησεισ κατοικιων κεντρο βολος Κατσούλης, Μουσταφίδης (64' Χριστοφιλλέας), Παγώνης, πωλειται διαμερισμα κεντρο βολος Πίκολο, Καλαμιώτης, Ρουσάκης (79' Θεολόγου), Φαγιέ, πωλησεισ σπιτιων στην βολος Κατσικογιάννης (60' Σταύρου), Χαϊκάλης, Γκαλάν, Καραλής

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Γιάννης Τοπαλίδης): Λούκιτς, Σταμόγιαννος (78' Ταμπάκης), Μανδύλης, Παπαευθυμίου (85' Νικολέτος), Γιάντριτς, Μπελέρης, Ζάρκος, πωλησεισ κατοικιων βολος νοτια προαστια απο κατασκευαστεσ Αρναρέλλης, Μεντί, Δελάρδας, Mαζιώτης Αλ. (63' Λέκκας)